Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Od poniedziałku nowe rondo i ulica Grottgera otwarte dla kierowców

Ul. Grottgera w Rzeszowie pod koniec remontu
Ulica Grottgera w Rzeszowie jest już prawie gotowa. (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)

Wielka przebudowa ulic w okolicach głównego dworca PKP w Rzeszowie powoli dobiega końca. Po wielu miesiącach kierowcy znów wjadą na ulicę Grottgera. W poniedziałek, 2 października, otwarte zostanie też nowe rondo.

Przebudowa dróg w centrum Rzeszowa związana jest z potężną inwestycją, jaką jest Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. W jej ramach przy głównym dworcu PKP powstaje m.in. podziemny parking na ponad 100 samochodów. Odwiedziliśmy go niedawno i mamy zdjęcia z placu budowy, które możecie zobaczyć tutaj: Parking przy dworcu PKP będzie gotowy w listopadzie. Weszliśmy na teren budowy [ZDJĘCIA].

Na początek ruch jednokierunkowy

Druga część inwestycji to właśnie przebudowa układu drogowego. Jak wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa w jej ramach do tej pory:

  • wykonano już przebudowę jezdni ulicy Grottgera i placu Kilińskiego na odcinku ok. 340 m,
  • przebudowę jezdni ulicy Asnyka na odcinku ok. 60 m,
  • jezdni ulicy Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku ok. 50 m
  • wybudowano rondo na skrzyżowaniu ul.  Asnyka i Grottgera wraz z budową ścieżki rowerowej
  • przebudowano i wybudowano chodniki i oświetlenie
  • zakończono prace przy przebudowie pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która będzie pełnić funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.

– Na razie na przebudowywanych drogach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli jechać ul. Grottgera od strony nowo wybudowanego ronda w kierunku placu Kilińskiego. Przejazd będzie możliwy przez wszystkie przebudowane odcinki ulic z wyjątkiem północnej jezdni Grottgera na odcinku od Placu Kilińskiego do ronda – wyjaśnia rzecznik prezydenta.

W obydwu kierunkach przez Grottgera pojedziemy w drugiej połowie października. A całość miejskiej części RCK, nie obejmującej budowy dworca, za którą odpowiada PKP, ma być gotowa 28 listopada.

Nowe rzeszowskie rondo łączące ulice Grottgera i Asnyka na kilka dni przed oddaniem do użytku.
Pierwsze przebudowane ulice oraz rondo łączące Grottgera i Asnyka otwarte będą od poniedziałku. 2 października 2023 r. (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)
Ulica Grottgera w Rzeszowie, odcinek obok dworca PKS
Na początku na wyremontowanych ulicach ruch odbywał się będzie w jednokierunkowo. (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin