Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Ogródki na rzeszowskim Rynku pojawią się w połowie kwietnia

Letnie ogródki na rzeszowskim rynku cieszą się niezmienną popularnością. (Fot. Wit Hadło)

15 kwietnia na rzeszowskim Rynku rozpocznie się sezon ogródkowy. Potrwa do 15 września z opcją przedłużenia do października. Kancelaria Prezydenta Rzeszowa informuje, że w tym roku będzie tyle samo ogródków, co w minionych latach, czyli 33.

W pierwszych dniach kwietnia, właściciele restauracji wezmą udział w licytacji. Już dzisiaj wiadomo, że stawka dzienna za metr kwadratowy ogródka będzie na pewno wyższa, niż rok temu (wówczas wynosiła 1,2 zł).

PRZECZYTAJ TEŻ: Miasto się dołożyło. Fortepian zostanie w Rzeszowie

Każdy ogródek na rzeszowskim Rynku będzie miał taka samą powierzchnię – 50 m kw. Ogródkowe parasole będą miały taka samą kolorystykę, jak w 2022 r. czyli ecru, a krzesła i stoliki staną na zielonej wykładzinie.

Wg danych Urzędu Miasta Rzeszowa, w 2022 roku miasto za wydzierżawienie restauratorom płyty Rynku zarobiło 443 tys. zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin