Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Przebudowa Warszawskiej. Od soboty zmiana organizacji ruchu

Remont na ul. Warszawskiej w Rzeszowie
Konstrukcja jezdni wschodniej ulicy Warszawskiej w Rzeszowie jest już gotowa. W związku z tym na przebudowywanym odcinku nastąpi zmiana organizacji ruchu. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Od soboty, 9 września, na ul. Warszawskiej w Rzeszowie zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od tego dnia samochody będą mogły jeździć po nowo wybudowanej jezdni. Zamknięty natomiast zostanie odcinek „starej” jezdni. Rozpocznie się jego przebudowa.

Konstrukcja jezdni wschodniej ulicy Warszawskiej w Rzeszowie jest już gotowa. Ułożono na niej warstwę wiążącą nawierzchni.

– To jedna z największych trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji. Obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka ulicy Warszawskiej, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dotąd firma Strabag, która przebudowuje Warszawską, zakończyła budowę prawie kilometrowego odcinka jezdni wschodniej. Wykonano m.in. już także zatoki autobusowe, na których niedługo pojawi się nawierzchnia ścieralna z betonu cementowego.

Zakończono roboty na przejeździe kolejowo – drogowym, polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Trwają prace przy budowie ekranów dźwiękochłonnych.

W tej chwili robotnicy kontynuują prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej po stronie lewej. Konstrukcja jest już gotowa, położono też nawierzchnię ścieralną. Poza tym trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie konstrukcji jezdni ulicy Łowieckiej. Pracownicy Strabag montują także latarnie.

W najbliższym czasie na Warszawskiej kontynuowane będą także prace przy budowie kanalizacji deszczowej oraz budowa przykanalików pod istniejącą jezdnią oraz przy budowie poszerzenia istniejącej jezdni.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec roku 2023 r.

Trwa remont ulicy Warszawskiej w Rzeszowie
Koszt przebudowy ul. Warszawskiej to 33,5 mln zł. (Fot. Grzegorz Bukala / Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin