Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Przy szpitalu na Lwowskiej wybudują parking wielopoziomowy

Parking przy szpitalu na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie
Od lat przy szpitalu na ul. Lwowskiej w Rzeszowie jest problem z zaparkowaniem samochodów, bo jest za mało miejsc postojowych. Dlatego zdecydowano o budowie drugiego, tym razem wielopoziomowego parkingu. (Fot. Wit Hadło)

Mimo że przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie jest 800 miejsc postojowych dla samochodów, to nadal z parkowaniem jest spory problem. Kierowcy przyjeżdżający do tej placówki medycznej swoje auta zostawiają gdzie popadnie, bo na parkingu nie starcza miejsc. Nawet, gdy na wiosnę wprowadzono opłaty za parkowanie, to niewiele to zmieniło. Zdecydowano więc o budowie wielopoziomowego parkingu na 300 samochodów.

Od lat zarówno dla pracowników szpitala przy ul. Lwowskiej, których codziennie przejeżdża 2,5 tysiąca, jak i dla pacjentów oraz ich rodzin, parkowanie to ogromny problem. Choćby na krótko. Dlatego zapadła decyzja o budowie wielopoziomowego parkingu.

Powstanie Centrum Medycyny Dziecięcej, parking jest potrzebny

Okazuje się jednak, że dyrekcja szpitala ma w planach powstanie takiego obiektu trochę z innego powodu niż tego oczekują kierowcy. Przy szpitalu ma powstać Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej. Będzie budowane tam, gdzie teraz jest lądowisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego. Tam też będzie nowy parking wielopoziomowy. Uznano bowiem, że przy PCMD jest on nieodzowny.

Jak nas poinformował Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, nowy parking będzie miał najprawdopodobniej sześć kondygnacji i zmieści się tam trzysta samochodów. Obecnie prowadzone jest postępowanie konkursowe na projekt. Dlatego nie ma jeszcze wizualizacji inwestycji.

– Aktualnie prowadzony jest konkurs na projektanta. Planowany czas zakończenia postępowań to koniec listopada – poinformował nas Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy KSW nr 2. – Projekt ma być gotowy w październiku 2024 roku. Zakończenie zaś budowy parkingu przewidziano na 2026 rok. Natomiast rozpoczęcie robót to drugi kwartał 2025 roku.

Aktualnie przy szpitalu na Lwowskiej jest 800 miejsc postojowych, a potrzeby są o wiele większe. Budowa parkingu jest powiązana z budową lądowiska dla helikopterów, bo tak jest taniej. Wykonawca skupi się na dwóch inwestycjach – parkingu i wyniesionym nad nim lądowisku.

Koszt budowy wielopoziomowego parkingu wyniesie 25 mln zł. Ile będzie kosztowało samo lądowisko?

– Ostateczny łączny koszt projektu i miejsca do lądowania helikopterów będzie znany, gdy powstanie baza kosztorysów – mówi rzecznik szpitala.

Na razie nie wiadomo czy nowy wielopoziomowy parking będzie płatny. Prawdopodobnie jednak za pozostawienie pojazdu przed szpitalem trzeba będzie zapłacić.

_____

PRZECZYTAJ TEŻ:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin