REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Rzeszów modernizuje przystanki autobusowe. Czas na kolejnych 77

W czwartym etapie prac w Rzeszowie zmodernizowanych zostanie prawie 80 przystanków. (Fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa)

W Rzeszowie zostanie zmodernizowanych 77 kolejnych przystanków autobusowych. Inwestycja warta jest 16,8 mln zł i dofinansuje ją Unia Europejska.

To już czwarty etap prac. W poprzednich trzech w Rzeszowie zmodernizowanych zostało 231 przystanków, na których zatrzymują się autobusy MPK. Prace prowadzono m.in. na ulicach Krakowskiej, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Podkarpackiej i Rejtana. Na przystankach wymieniono wiaty, a w miejsce asfaltu został wylany specjalny beton, który odporny jest na powstawanie kolein.

W czwartym etapie metamorfoza czeka 77 kolejnych przystanków w Rzeszowie. Nowe, przeszklone wiaty są wykonywane według projektu, które zastosowano dotychczas.

– Konstrukcja jest lakierowana na szaro i pomarańczowo, na wyposażeniu każdego przystanku będzie podświetlany rozkład jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią tu panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat – informuje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

Przystanki MPK zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Krogulskiego, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin