REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Rzeszowscy mistrzowie Polski w robotyce polecą do Dallas!

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie, konstruktorzy autonomicznego robota, gotowi są już na wyjazd do Dallas, gdzie odbędą się edukacyjne robotyczne mistrzostwa świata. (Archiwum ZSP nr 6).

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie, którzy zdobyli nagrodę główną na Mistrzostwach Polski w Robotyce, pojadą na Mistrzostwa Świata do Dallas. Powalczą tam z najlepszymi zespołami m.in. z USA, Kanady czy Chin.

Ten sukces uczniów z rzeszowskiej placówki oświatowej wiąże się ze skonstruowaniem autonomicznego robota. Został on najlepiej zaprogramowany i najlepiej został sterowany na Mistrzostwach Polski – Warszawa 2024 VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship 2024 – „Full Volume”. Młodzież zdobyla za to nagrodę  główną – EXCELLENCE AWARD. Teraz mają szansę  powtórzyć swój sukces na „VEX Robotics World Championship 2024 – VEX IQ Competition  Middle Schol w Dallas/Texas – USA. html

Jedyni z Polski w kategorii od 12 do 16 lat

Młodzież z Zespołu Szkolno-Pedagogicznego nr 6 w Rzeszowie, to  jedyna drużyna z naszego kraju w kategorii Middle Schol – czyli uczniów w wieku 12 – 16 lat. Będzie ona reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach robotyki edukacyjnej. Odbędą się one w maju tego roku. Aby uczniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, niezbędne było zdobycie środków m.in. na pokrycie kosztów przelotu, noclegu i wydatków na miejscu pobytu. 

Finansowanie zapewniły: Urząd Miasta w Rzeszowie, Asseco oraz Texom. Pomogli również rodzice wpłacając pieniądze. 

Kto będzie reprezentował Rzeszów i Polskę?

W skład zwycięskiego zespołu 60027A „Resovia Cyber Stars” wchodzą: Weronika Prończuk z klasy 7b, Kacper Borowiec – 7a oraz Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel z klasy 6b. Ich drużyna powstała w 2022 roku. Opiekują się nimi mentorzy i instruktorzy Szkolnego Klubu Robotyki „RESOVIA ROBOTICS” – Joanna Wilanowska-Rzemień i Mariusz Wróblewski. 

Młode talenty to przyszłość robotyki

Start w mistrzostwach, w których udział wezmą najlepsze zespoły z całego świata to dla uczniów szansa na zdobycie doświadczenia i możliwość dalszego rozwoju.

– Młode talenty to przyszłość branży, nowych technologii, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania – powiedziała Gabriela Żukowicz, wiceprezes zarządu Asseco Poland, Chief ESG Officer. – Takie działania są częścią naszej akcji charytatywnej „Pomagamy”, w ramach której pracownicy Asseco zgłaszają wybrane organizacje. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin