Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Skrzyżowanie ulic Witosa i Solarza do przebudowy. Dokumentacja będzie za rok

Skrzyżowanie ulic Witosa i Solarza na rzeszowskim osiedlu Krakowska Południe
W planach jest przebudowa ok. 560 metrów skrzyżowania. Na al. Witosa przebudowane zostanie 300 m drogi, na ul. Solarza – ok. 60 m. (Fot. Google Street View)

Ratusz wybrał firmę, która opracuje dokumentację potrzebną do przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na os. Krakowska Południe. Dodatkowo przebudowane zostaną wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrało rzeszowskie Biuro Usług Inwestycyjnych Andrzej Mamczur. Koszt opracowania to 299 tys. zł. Dokumentacja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

W planach jest przebudowa ok. 560 metrów skrzyżowania. Na al. Witosa przebudowane zostanie 300 m drogi, na ul. Solarza – ok. 60 m, na ul. Rataja ok. 100 m, a na ul. Lewakowskiego ok. 100 m. W ramach inwestycji na al. Witosa, przy skrzyżowaniu z ul. Solarza, wybudowane będą dodatkowe pasy, które ułatwią kierowca włączanie się do ruchu.

Firma, która zajmie się inwestycją przebuduje też wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaplanowano tam budowę i przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Zadaniem wykonawcy będzie także zdobycie pozwolenia na realizację tej inwestycji.

Z wnioskami o przebudowę skrzyżowania, wystąpili do prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz rada tego osiedla.

– Dotyczyły one przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo a także ułatwią włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin