REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Po naszej interwencji MZBM wywiózł sterty śmieci z Grunwaldzkiej

Sprzątanie na Grunwaldzkiej
Śmieci pozostawione w nieładzie przed kamienicą przy ul. Grunwaldzkiej 2 w Rzeszowie są już uporządkowane i wywożone przez służby miejskie. (Fot. Czytelnik)

Gnijące od trzech miesięcy kartony przy kamienicy na ul. Grunwaldzkiej 2 w Rzeszowie zostały uporządkowane i wywiezione na zlecenie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Po interwencji Super Nowości znikają też odpady wielkogabarytowe. 

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

W piątek wysoka na półtora metra sterta zawilgoconych kartonów leżąca przed kamienicą została posprzątana i ułożona obok kontenerów. Mieszkańcy od kilku miesięcy prosili też o wywóz elementów łazienkowych, m.in. węży natryskowych i zlewów. Również i te pozostałości po remoncie będą stamtąd usunięte. 

– Te kartony stały się ciepłym domkiem dla robaków i szczurów – mówił jeden z lokatorów kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej nr 2 w Rzeszowie. – Interweniowałem w imieniu moich sąsiadów w MZBM, ale nikt tą sprawą się nie zajął. 

Dyrekcja MZBM tłumaczyła to tym, że nikt im nie zgłaszał potrzeby wywiezienia tych odpadów. Nasz Czytelnik jednak twierdzi, że sam osobiście informował o tym kierownika Rejonu Obsługi Mieszkańców w MZBM.

Na szczęście publikacja w Super Nowościach przyniosła skutek i to co powinno być załatwione trzy miesiące temu, teraz MZBM zlecił służbom miejskim. Lokatorzy wreszcie będą mieli porządek przed swoją kamienicą.

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Widok z gór na podwórko wewnątrz kamienicy, dwa niebieskie pojemniki na śmieci obok walające się stosy, złożonych, zawilgoconych, szarobroązowych kartonów po opakowaniach
Tak w ubiegłym tygodniu wyglądało podwórko kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 2 w samym centrum Rzeszowa.
Podwórko przy Grunwaldzkiej
A tak jest tu dzisiaj. (Fot. Czytelnik)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin