Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Sylwester miejski tylko w Stalowej Woli i Tarnobrzegu. W Rzeszowie zagra DJ

Rzeszowski rynek podczas opadów śniegu
Już teraz obok rzeszowskiego ratusza jest Świąteczne Miasteczko. W sylwestrową noc, na powitanie 2024 roku, zagra w nim DJ. (Fot. Wit Hadło)

W Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie mieszkańcy nie doczekają się zabawy pod chmurką na miejskim sylwestrze 2023/2024. Hucznych imprez nie będzie z powodu oszczędności. Tylko w dwóch innych podkarpackich miastach, w Stalowej Woli i w Tarnobrzegu, zaplanowano takie powitanie Nowego Roku.

– W Rzeszowie z powodów oszczędnościowych na rynku nie będzie miejskiego sylwestra – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Organizacja takiej imprezy z koncertami to byłby spory wydatek. Planujemy natomiast w ramach świątecznego miasteczka, który będzie obok ratusza do 7 stycznia, sylwester z DJ-em.

Oszczędności także w Krośnie i Przemyślu

W Krośnie nie będzie miejskiego sylwestra, również z powodów wysokich kosztów. Tam zresztą takiej imprezy nie ma już od kilku lat. Z jej organizacji Krosno wycofało się, gdy pojawiła się pandemia koronawirusa.

W Przemyślu, jak nas poinformował Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury w tamtejszym Urzędzie Miasta, także nie odbędzie się sylwester organizowany przez miasto. Za to w ostatnich latach odpowiedzialne było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek.

– Koszt organizacji sylwestrowej imprezy wyniósłby 150 tys. zł, a tyle nie będziemy na nią wydawać – powiedział urzędnik przemyskiego magistratu. – Natomiast dzień wcześniej, 30 grudnia, w Centrum Kultury odbędzie się okołosylwestrowa impreza –  włoski muzyczno-taneczny show ze Stefano Terrazzino.

W Stalowej Woli na sylwestra koncert C-BOOL

Miejskie sylwestry zaplanowano tylko w dwóch większych miastach województwa podkarpackiego, w Stalowej Woli i w Tarnobrzegu.

C-BooL – Golden Rules

W Stalowej Woli sylwestrowa impreza odbędzie się na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Dom Kultury. Oto jej program:

  • o godzinie 22 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi ją DJ Damian
  • o godz. 23.15 rozpocznie się pierwsza część koncertu C-BOOL,
  • o godz. 23.55 – życzenia prezydenta Lucjusza Nadbereżnego,
  • o północy – pokaz sztucznych ogni,
  • pięć minut później – druga część koncertu C-BOOL,
  • a o godz. 00.50 – dyskoteka pod gwiazdami i o o godz. 2.30 zakończenie.

W Tarnobrzegu po trzech latach przerwy, miejski sylwester odbędzie się na placu Bartosza Głowackiego. Będzie temu towarzyszyć dyskoteka prowadzona przez DJ-a. Po raz ostatni mieszkańcy mogli wspólnie świętować tutaj Nowy Rok na placu Bartosza Głowackiego w 2019 r. W kolejnych dwóch latach zabawy sylwestrowej nie było z powodu obostrzeń pandemicznych, a w ub. roku, o jej braku zdecydowały oszczędności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin