REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

To 16-latek napadł z nożem na 12-letnią Anastazję. Odmawia składania wyjaśnień

Chodni na osiedlu Baranówka. To tu bandyta napadł z nożem na dziewczynkę
W tym miejscu, nieopodal bloku, w którym mieszka 12-letnia Anastazja, doszło do napadu. (Fot. Wit Hadło)

Napastnik, którego policjanci zatrzymali w związku z atakiem na 12-letnią Anastazję ma 16 lat i jest mieszkańcem Rzeszowa. We wtorek (14 listopada) go przesłuchano. Odmówił odpowiedzi na pytanie o to, czy przyznaje się do napadu. Nie chciał też składać wyjaśnień. 

Dzisiaj prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy o wspieraniu resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu i zastosowanie środków tymczasowych. 16-latek ma trafić do schroniska dla nieletnich. Wniosek w tej sprawie jeszcze dziś ma trafić do sądu rodzinnego.

– Nie znamy motywu postępowania sprawcy – informuje prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Jeśli wniosek dotrze do sądu z prokuratury dzisiaj lub w czwartek, to zostanie rozpoznany w trybie pilnym. Sędzia wyznaczy rozprawę.

Dziewczynka jest po operacji, czuje się dobrze

12-latka, którą w poniedziałek zaatakowano nożem na rzeszowskiej Baranówce, przeszła już operację twarzy i szczęki. Lekarze wybudzili ją już ze śpiączki farmakologicznej.

– Dziewczynka jest w dobrym stanie i rozmawia, uśmiecha się – informuje Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego  nr 2 Rzeszowie.  – Lekarze zapewniają, że nie zagraża jej niebezpieczeństwo. Dzisiaj 12-latka ma być przeniesiona na oddział chirurgii dziecięcej. W ciągu dwóch najbliższych tygodni opuści szpital. 

_____

ZOBACZ TEŻ:

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin