REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 będą się uczyć w parafii

Od czerwca rozpocznie się przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Z tego powodu od września starsi uczniowie przeniosą się na lekcje do budynku parafii przy alei Rejtana. (Fot. Wit Hadło)

Starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej w Rzeszowie będą zmuszeni od 1 września chodzić na lekcje do oddalonego o kilkaset metrów budynku parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Decyzję w tej sprawie podjęli we wtorek radni miejscy Rzeszowa. Te zmiany są konieczne, bo placówka ma być rozbudowana i roboty przy tej inwestycji miałyby się rozpocząć w czerwcu.

Władze Rzeszowa w 2022 roku wybrały firmę, które zlecono przygotowanie rozbudowy szkoły przy Miodowej. W trzykondygnacyjnym segmencie ma być 10 dodatkowych sal lekcyjnych oraz dwie świetlice. Będzie także biblioteka z czytelnią oraz hala sportowa z trybuną i zapleczem na ok. 100 miejsc. Koszt rozbudowy szkoły przewidziano 26 mln zł.

Rozbudowa podstawówki ma zacząć się już w czerwcu. W czasie remontu część uczniów zajęcia odbywałyby się w budynku parafii. Na szkolne klasy przeznaczone miałyby być pomieszczenia w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy al. Rejtana.

Dzieci uczą się nawet na korytarzach

SP nr 21 jest a ciasna i to dyrekcja tej placówki wystąpiła z wnioskiem o utworzenie dodatkowego miejsca prowadzenia zajęć. Inicjatywa podyktowana jest chęcią zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków kształcenia. W podstawówce brakuje miejsc dla uczniów, stąd konieczna jest rozbudowa. W szkole jest 29 oddziałów i 741 uczniów. Obecnie dzieci w SP 21 uczą się nawet na korytarzach i dzięki temu zajęcia nie trwają do wieczora. Zaczynają się już o godz. 7.10 i kończą o godz.  16.05.

PRZECZYTAJ TEŻ: Budowa nowego dworca PKS w Rzeszowie ma się rozpocząć w 2025 r.

Radny Grzegorz Koryl przekonuje, że po rozmowie z rodzicami wywnioskował, że rodzicom odpowiada tymczasowa lokalizacja, gdzie ich dzieci będą się uczyć. Budynek parafialny znajduje się bowiem tylko kilkaset metrów od szkoły i można do niego bezpiecznie dojść. To oddzielna nieruchomość, parafialna, ale obok kościoła.

– Nie należy się obawiać, że skoro część uczniów będzie chodzić na lekcje do parafii, to przeważała będzie tam nauka religii. Mimo takiego miejsca, będzie tam świecka szkoła – mówi radny.   

W parafii będą odpowiednie warunki do nauki

– Od 1 września starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie w związku z przebudową placówki przeniosą się do budynku parafii przy alei Rejtana. W związku z przebudową podstawówki będą się  oni uczyć przy alei Rejtana do 2025 roku – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Do tego czasu będą trwać prace przy rozbudowie SP nr 21. Pozostali uczniowie, z młodszych klas, od września nadal będą uczęszczać do szkoły przy ul. Miodowej.  W tej sprawie radni podjęli uchwałę i w nowym miejscu, w parafii, uczniom będą zapewnione odpowiednie warunki do nauki.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin