REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

W Rzeszowie będą dwa kryte lodowiska. Na bulwarach i na Wyspiańskiego

Budowa lodowiska na rzeszowskich bulwarach
Lodowisko na bulwarach już powstaje. Staje w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku. (Fot. Wit Hadło)

Na nowe ślizgawki czekają już miłośnicy jazdy na łyżwach. W tym roku będą mogli śmigać na lodowisku na ul. Wyspiańskiego, czy na bulwarach w Rzeszowie. I to bez względu na pogodę.

Do działających już w Rzeszowie dwóch lodowisk – w Parku Sybiraków i przy Millenium Hall wkrótce dołącza nowe. Lodowisko na bulwarach już powstaje. Staje w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku. Jego otwarcie planowane jest na sobotę, 9 grudnia. Będzie miało wymiary 20 na 30 m.

Dużo większa ślizgawka stanie przy ul. Wyspiańskiego. Jej wymiary to 20 na 60m. Otwarcie ma odbyć się w połowie grudnia.

Nowe lodowiska będą zadaszone

Z nowych ślizgawek w Rzeszowie będzie można korzystać bez względu na pogodę, ponieważ będą w zadaszonych halach namiotowych i oświetlone. Obok zostanie postawiony kontener, w którym znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami.

– Będzie można wypożyczyć łyżwy, kask, czy pingwinki do jeżdżenia dla dzieci – informuje Grzegorz Pękala, przedstawiciel firmy Lodowa Tafla, która odpowiada za nowe rzeszowskie ślizgawki.

Będzie można też łyżwy naostrzyć. Co ciekawe, tafla lodowiska będzie czyszczona co dwie, trzy godziny za pomocą nowoczesnego uprzędzenia. Obie ślizgawki mają być czynne do końca lutego, przez siedem dni w tygodniu.

W soboty, niedziele i podczas ferii zimowych będzie można jeździć na łyżwach w godz. 9-21. W tygodniu od 14 do 21, a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu.

Kryte lodowiska w Rzeszowie. Ceny wstępu i wypożyczenia łyżew

Ceny na krytych lodowiskach w Rzeszowie nieznacznie się różnią.

Na lodowisku na bulwarach:

  • bilet normalny, uprawniający do jednego wejścia, bez limitu czasowego, kosztuje 20 zł,
  • bilet ulgowy dla dzieci i młodzież do 18 roku życia 17 zł,
  • bilet rodzinny (min. 3 osoby) 17 zł,
  • bilet grupowy (min. 15 osób od pon. do pt. w godz. od 9 do 14, po wcześniejszym ustaleniu terminu) – 10 zł,
  • osoba towarzysząca (niejeżąca na łyżwach) bilet 5 zł,
  • za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 15 zł, chodzika i kasku po 10 zł.

Ceny na lodowisku przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie są takie same, oprócz biletu normalnego, za który trzeba tam zapłacić 25 zł.

Współpraca z urzędnikami

Budowa nowych lodowisk w Rzeszowie jest efektem porozumienia rzeszowskich urzędników z firmą Lodowa Tafla, która będzie prowadzić ślizgawki.

– Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydentka Rzeszowa.

Urząd Miasta Rzeszowa twierdzi, że lokalizacja lodowisk została wybrana w oparciu o sygnały od mieszkańców miasta. Większa tafla będzie przy ul. Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty prosperowało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tą, sprawdzoną lokalizację.

W Błażowej dzieci mogą jeździć za złotówkę

5 grudnia firma Lodowa Tafla otworzyła już także lodowisko w Błażowej przy ul. Armii Krajowej (stadion LSK Błażowianka). Ma 25 na 20 m. Jest ono czynne od godz. 14 w dni robocze, a w weekendy od godz. 9. Śmigać na łyżwach można codziennie do godz. 21.

Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 17 zł, rodzinny 17 zł, grupowy 10 zł, osoba towarzysząca, nie jeżdżąca, musi zapłacić wejście za 10 zł.

– Dzieci z Gminy Błażowa, uczące się w szkołach podstawowych od poniedziałku do piątku, mają wejście na lodowisko za 1 zł – informuje Grzegorz Pękala, przedstawiciel firmy Lodowa Tafla.

_____

ZOBACZ TAKŻE: Lodowisko w Rzeszowie zburzono już 7 lat temu. Kiedy powstanie nowe?

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin