REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 16 czerwca 2024

Sroga zima na Podkarpaciu. Schroniska apelują o przygarnięcie bezdomnych psów

Dwa psy w klatce w schronisku dla zwierząt
Psa ze schroniska można zabrać do domu choćby na kilka mroźnych dni. (Fot. Wit Hadło)

Niektóre podkarpackie schroniska prowadzą akcję tymczasowego przygarnięcia psów. Na wzór Krakowa, gdzie w miniony weekend ponad 120 czworonogów znalazło dach nad głową na czas siarczystych mrozów.

Z takim apelem zwróciła się m.in. Fundacja Psi Azylek Zwierzęta w Potrzebie w Dębicy. W Orzechowcach k. Przemyśla też zorganizowano taką akcję, były w tej sprawie telefony, ale nikt nie zgłosił się po psa.

– Chciałabym, żeby na zimę do domów tymczasowych trafili podopieczni schronisk nie tylko z Dębicy, ale też z Podgrodzia i z Pilzna – mówi Irena Nowak, szefowa Fundacji Psi Azylek Zwierzęta w Potrzebie w Dębicy. – Choćby na kilka najzimniejszych dni, a zwłaszcza nocy. Są u nas takie psy, które tego szczególnie potrzebują. Dlatego prosimy o przyjęcie ich pod dach i otoczenie opieką, choćby tymczasową.

Na razie dom na zimę udało się znaleźć dla jednego psa o imieniu Nero. Może i inne psy z tego schroniska będą miały tyle samo szczęścia. W sprawie akcji przygarnięcia czworonogów można się kontaktować pod numerem telefonu: 881 639 458.

W rzeszowskim Kundelku psom jest ciepło, gorzej w Orzechowcach

Jak nas poinformowała pracownica Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach k. Żurawicy, 12 kilometrów od Przemyśla, teraz gdy są siarczyste mrozy to schronisku zależy nawet bardziej na stałym przygarnięciu psów niż tymczasowym.

– Ludzie dzwonią i na początku są zainteresowani zabraniem psów do domów, ale gdy przyjdą to się wycofują – mówi. – Była np. kobieta, która przyszła po pieska, ale gdy zaproponowaliśmy jej konkretne zwierzę to jej nie pasowało i już żadnego nie chciała. Mamy w schronisku około sto psów i szczególnie teraz dobrze byłoby, gdyby ludzie wzięli czworonogi. Niestety nikt nie zabiera od nas psów.

Jeszcze inna sytuacja jest w Schronisku „Kundelek” w Rzeszowie.

– W naszym schronisku nie prowadzimy akcji przygarniania psów – powiedziała Aneta Piękoś, pracownik administracyjny w tym rzeszowskim schronisku. – To dlatego, że hala w której zwierzęta przebywają jest ocieplana, a podłoga podgrzewana. Psy mają dobre warunki i opiekę.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin