Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Lekarz ze Stalowej Woli miał wypadek w Uzbekistanie. Ubezpieczyciel odmawia odszkodowania

Tomasz Dembowski. lekarz który miał wypadek w Uzbekistanie
Tomasz Dembowski pochodzi ze Stalowej Woli. Miał wypadek podczas wakacji w Uzbekistanie. (Fot. Siepomaga)

Tomasz Dembowski ze Stalowej Woli na wakacjach w Uzbekistanie uległ niefortunnemu wypadkowi. 26-latek jest lekarzem w trakcie stażu podyplomowego, a w jednej chwili stał się pacjentem z poważnym urazem głowy. Jest nieprzytomny. Ponieważ ubezpieczyciel odmówił odszkodowania ruszyła zbiórka, by sprowadzić Tomka do domu.

Do tragicznego wypadku w Uzbekistanie doszło w niedzielę, 20 sierpnia br. Informację przekazała rodzina Tomasza oraz jego przyjaciele, którzy robią wszystko, by sprowadzić rannego do kraju i dać mu szansę na przeżycie.

Tomek chciał zwiedzić Uzbekistan, na wycieczce spadł z konia

Tomek Dembowski ma 26 lat. Jest lekarzem w trakcie stażu podyplomowego w Krakowie i asystentem lekarza w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

– Na wakacjach postanowił zwiedzić Uzbekistan. Podczas konnej wycieczki w góry spadł z konia i doznał poważnego urazu głowy. Przewieziono go do szpitala w mieście Kitab, ale opieka medyczna jest tam na tragicznym poziomie. Prywatnie załatwiliśmy karetkę, która zawiozła Tomka do większego szpitala w Samarkandzie. Tam niestety o wiele lepiej nie jest… – informuje rodzina mężczyzny.

Do pochodzącego ze Stalowej Woli mężczyzny pojechała koleżanka, również lekarka. Poleciała do Uzbekistanu, gdy tylko dowiedziała się o wypadku.

– Na bieżąco monitoruje jego stan – nic więcej nie może zrobić. Z pierwszego szpitala nie dostali żadnych papierów, jakby go tam nigdy nie było. Tomek od upadku jest nieprzytomny, zaintubowany. Jego życie jest zagrożone – nie kryją najbliżsi pana Tomasza.

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty pieniędzy

Problemem, który stanął na drodze do sprowadzenia 26-letniego lekarza do Polski okazały się pieniądze.

– Ubezpieczyciel odmówił odszkodowania, za które moglibyśmy opłacić transport, argumentując to tym, że Tomek uprawiał „sport ekstremalny”. Zorganizowana wycieczka konna, turystyczna, w grupie… Nie mamy czasu teraz na przepychanki z ubezpieczalnią, gdy toczy się walka o życie. Jesteśmy po tej tragedii w szoku i robimy wszystko, by Tomek do nas wrócił, by żył… Potrzebny jest transport helikopterem medycznym, koszta będą gigantyczne – czytamy w apelu skierowanym do ludzi dobrej woli na portalu siepomaga.pl

Odzew na apel najbliższych pana Tomasza jest ogromny. W niewiele ponad 24 godziny udało im się zebrać ponad 587 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na transport, leczenie i rehabilitację 26-letniego lekarza. Dziś na koncie jest już ponad 600 tysięcy.

Zbiórka potrwa do 31 sierpnia i można ją znaleźć na portalu siepomaga.pl: Wypadek polskiego lekarza w Uzbekistanie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin