REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Tajemnicza śmierć młodego księdza z Mielca. Sprawę bada prokuratura

Zmarły ksiądz Piotr Wąż z Mielca
Ks. Piotr był bardzo lubiany przez swoich parafian. (Fot. Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu)

W niedzielę w nocy niespodziewanie zmarł ks. Piotr Wąż, wikariusz parafii pw. Św. Mateusza w Mielcu. Miał zaledwie 33 lata. Przyczyny jego śmierci owiane są mgłą tajemnicy, pojawiają się spekulacje. Sprawę bada prokuratura.

Informację o zgonie młodego kapłana można było usłyszeć podczas niedzielnego nabożeństwa w Bazylice Mniejszej, na mieleckiej starówce. W sieci pojawiła się również informująca o tym klepsydra. Wiadomość ta dla wielu mieszkańców jest szokiem.

Śp. ks. Piotr Wąż święcenia kapłańskie otrzymał w 2016 r. Oprócz posługi kapłańskiej w Bazylice Mniejszej, realizował się też na wielu innych płaszczyznach. Pracował w kancelarii parafialnej, był katechetą w Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu nr 2 w Mielcu. Przygotowywał dzieci do komunii świętej, a młodzież do bierzmowania. Zajmował się dziewczęcą służbą maryjną, zaangażował się też w organizację pielgrzymek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tragiczna śmierć nauczyciela. Krzysztof miał 29 lat, uczył w szkole w Rzemieniu

Ani parafia, ani mieleckie media nie podały informacji o przyczynach nagłej śmierci duchownego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa z Mielca. Pojawiają się informacje, że był ciężko chory. Na środę zaplanowano jego sekcję zwłok.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin