REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Miejska Wigilia w Tarnobrzegu dla wszystkich w potrzebie

Mężczyźni w ludowych strojach siedzą za wigilijnym stołem
Miejskie Wigilie w Tarnobrzegu to inicjatywa, która od wielu lat gromadzi tych, którzy chcą podzielić się dobrem. I tych, którzy tego dobra od innych szczególnie przed świętami wyczekują. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Tak jak od lat, tak i w tym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbędzie się w Tarnobrzegu Miejska Wigilia. Będzie okazja do tego, by pokolędować, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spędzić czas wśród innych, którym doskwiera samotność lub inne trudy życia.

To już tradycja, że Miejska Wigilia odbywa się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. W tym roku została zaplanowano 21 grudnia o godz. 12. Zapraszają na nią Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

– Spotkanie będzie okazją do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia, kolędowania i przede wszystkim połamania się opłatkiem i złożenia życzeń. Przy świątecznym stole będzie mogło zasiąść trzysta osób, na które czekać będą tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabraknie pierogów z kapustą i grzybami, pierogów ruskich, kapusty z grochem, koreczków śledziowych, barszczu czerwonego, sałatki jarzynowej czy ryby smażonej – informuje MOPR.

O oprawę artystyczną zadbają dzieci i młodzież ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, pod kierunkiem Anny Pintal. Podczas spotkania nastąpi również przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i harcerki z Hufca Tarnobrzeg. W organizacji uroczystości pomagać będą uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu. Bezpłatny transport na spotkanie zapewni Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Tarnobrzeg „POLKAR”. Współorganizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Tarnobrzeski Dom Kultury.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin