REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Świąteczny klimat w Tarnobrzegu już na Paradę Mikołajów

Bozonarodzeniowy renifer w Tarnobrzegu
Część świątecznych dekoracji należy do miasta. A część, jak co roku, wydzierżawiono na okres świąteczny. Koszt dzierżawy wyniósł prawie 160 tys. zł. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Tarnobrzeskie ulice i place zostaną świątecznie rozświetlone, udekorowane zostaną także fontanny i ronda. Na skwerze przed magistratem pojawi się nie tylko znany już dobrze renifer, ale pojawi się także trochę nowości. Część dekoracji będzie już gotowa na 3 grudnia, kiedy to odbędzie się XX Parada Mikołajów.

Grudniowy przejazd Mikołajów ulicami miasta to wesoła tarnobrzeska tradycja. Już po raz dwudziesty wolontariusze i właściciele przeróżnych pojazdów, w tym motocykli, przebiorą się za brodaczy w czerwonych strojach i przemierzą trasę między osiedlami.

Także wzorem lat poprzednich udekorowane zostaną główne ulice Tarnobrzega. Dekoracje pojawią się także na placu A. Surowieckiego, w sąsiedztwie Urzędu Miasta, oraz na placu Bartosza Głowackiego. Nie zabraknie ich również na fontannach. Świątecznie w Tarnobrzegu rozbłysną ulice: Wyszyńskiego, Sikorskiego, Kopernika, Wyspiańskiego, Mickiewicza. Ulice ozdobią efektowne dekoracje latarniowe.

Świąteczne ozdoby pojawią się także na rondach i skrzyżowaniach. Dekoracje latarniowe ozdobią skrzyżowanie ul. H. Sienkiewicza z ul. W. Sikorskiego oraz rondo Żołnierzy Górników. Z kolei dekoracje wolnostojące trafią na ronda: ks. M. Józefczyka, rondo Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz rondo Młodzieżowego Ruchu Oporu.

Przed Urzędem Miasta Tarnobrzega pojawi się renifer

Tradycyjnie w światełka ubrane zostaną drzewa przed budynkiem Urzędu Miasta Tarnobrzega. Pojawi się tu także cieszący się wielką sympatią nie tylko najmłodszych renifer.

– Świąteczny klimat zawita także na plac Bartosza Głowackiego. Centralny plac miasta udekoruje wysoka na 12,5 m choinka rozświetlona ponad dziesięcioma tysiącami lampek, a z nowości pojawi się bombka 3D z siedziskiem. Do będącej własnością miasta ozdobnej ramki z herbem miasta do robienia zdjęć, dołączy wypożyczona ramka ze świątecznymi motywami. Jedna stanie na placu Bartosza Głowackiego, druga w okolicy Urzędu Miasta Tarnobrzega. Z nowości w mieście pojawi się też gwiazda 3D oraz świetlny napis „Wesołych  Świat”, który ustawiony zostanie na nowym rondzie, na skrzyżowaniu ul. W. Sikorskiego z drogą obwodową – informuje magistrat.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin