Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Tarnobrzeski „Hetman” najlepszą szkołą średnią na Podkarpaciu

Ekipa Hetmana na Gali Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 11 stycznia br. w Warszawie. (Fot. Perpsektywy.pl)

Znamy najlepsze licea i technika ogólnokształcące w Polsce. Zwycięzcy Podkarpackiego Rankingu Liceów Perspektywy 2024 to: I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie i II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Gratulujemy!

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Dotyczyło ono szkół, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

I tak, na szczycie listy w zestawieniu ogólnopolskim znalazły się: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Na stronie perspektywy.pl można znaleźć pełną listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

Podkarpacki ranking już drugi rok z rzędu otwiera tarnobrzeski „Hetman”. Ta sama szkoła w rankingu maturalnym w Polsce znalazła się na 4. miejscu. A w ogólnopolskim zestawieniu najlepszych liceów na 11. miejscu.

Lista 10 najlepszych liceów i techników na Podkarpaciu w Rankingu Perspektyw 2024

  1. I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu
  2. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
  3. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie
  4. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
  5. II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
  6. II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
  7. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  8. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka w Rzeszowie
  9. I LO im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  10. IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin