REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Tarnobrzeski „Hetman” najlepszą szkołą średnią na Podkarpaciu

Ekipa Hetmana na Gali Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 11 stycznia br. w Warszawie. (Fot. Perpsektywy.pl)

Znamy najlepsze licea i technika ogólnokształcące w Polsce. Zwycięzcy Podkarpackiego Rankingu Liceów Perspektywy 2024 to: I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie i II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Gratulujemy!

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Dotyczyło ono szkół, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

I tak, na szczycie listy w zestawieniu ogólnopolskim znalazły się: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum). Na stronie perspektywy.pl można znaleźć pełną listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

Podkarpacki ranking już drugi rok z rzędu otwiera tarnobrzeski „Hetman”. Ta sama szkoła w rankingu maturalnym w Polsce znalazła się na 4. miejscu. A w ogólnopolskim zestawieniu najlepszych liceów na 11. miejscu.

Lista 10 najlepszych liceów i techników na Podkarpaciu w Rankingu Perspektyw 2024

  1. I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu
  2. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
  3. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie
  4. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
  5. II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu
  6. II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
  7. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  8. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka w Rzeszowie
  9. I LO im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  10. IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin