Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

W Będziemyślu pijany kierowca zabił pieszego. Sąd aresztował sprawcę wypadku

Policjanci z Ropczyc aresztują sprawcę śmiertelnego wypadku w Będziemyślu na Podkarpaciu
Do spowodowania śmiertelnego wypadku w Będziemyślu przyznał się 51-letni mieszkaniec gminy Świlcza. (Fot. archiwum policji)

W minioną sobotę, w Będziemyślu, zginął 25-letni mężczyzna. Został potrącony przez forda, za kierownicą którego siedział pijany kierowca. Zarzuty w tej sprawie usłyszał właśnie 51-letni mieszkaniec gminy Świlcza. Przyznał się do spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Został aresztowany.

Jak już informowaliśmy, w Będziemyślu, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, pijany kierowca wjechał w pieszych idących poboczem. W wypadku zginął 25-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, a ranna została 21-letnia mieszkanka Ropczyc.

Po wypadku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali fordem – 51-letni mieszkańca gminy Świlcza i 48-letniego mieszkańca gminy Sędziszów Małopolski. Obaj byli pijani, mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmach. Udało się ustalić, że to ten pierwszy w chwili wypadku kierował samochodem.

– Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Tak wyglądał ford po wypadku w Będziemyślu. Pijany kierowca wjechał nim w pieszych
Tak wyglądał ford po tym, jak pijany kierowca, wjechał nim w pieszych. (Fot. archiwum policji)

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu, grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin