Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 marca 2024

Cytologia: Wspólnie w akcji – nasza profilaktyka, Twoje zdrowie!

(Fot. arch. POW NFZ)

Szukajmy pretekstu do skorzystania z badań profilaktycznych, a nie wymówek aby ich nie robić! – zachęca Rafał Śliż, rzecznik prasowy POW NFZ w Rzeszowie.

Do badań i zmiany stylu życia czasami zmusza choroba. Zróbmy wszystko co tylko jest możliwe żeby do tego nie dopuścić. Na początek przyznajmy się sami przed sobą, że nie dbamy o swoje zdrowie. Badania profilaktyczne nie cieszą się odpowiednim zainteresowaniem, a my sami trafiamy do lekarza często dopiero wtedy, gdy ból przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć!

Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy to dobra okazja, by przypomnieć, że cytologia może uratować życie, jednak pod warunkiem że będzie wykonywana. W tym roku Podkarpacki NFZ zachęca do tego, wspólnie z: drużyną siatkarek PGE Rysice Rzeszów, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i Stowarzyszeniem „Rzeszowski Klub Amazonek”.

O możliwościach wykonania badania profilaktycznego i placówkach które wykonają je bezpłatnie, przeczytacie na stronie funduszu: www.nfz-rzeszow.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin