REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Do szpitala w Kolbuszowej wróci Oddział Chorób Wewnętrznych

Szpital powiatowy w Kolbuszowej
Do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej powróci Oddział Chorób Wewnętrznych. (Fot. Paweł Galek)

Do szpitala w Kolbuszowej ma wrócić Oddział Chorób Wewnętrznych. Dyrektor Zbigniew Strzelczyk powiadomił, że znalazł lekarkę, która zostanie ordynatorem interny. W oddziale mają również pracować pielęgniarki z całodobowej rehabilitacji leczniczej.

Oddział Chorób Wewnętrznych przez lata działał na drugim piętrze budynku szpitala w Kolbuszowej.  W 2019 r. został zawieszony. Potem, w czasie pandemii koronawirusa, stały tam łóżka covidowe, odbywały się też szczepienia przeciwko koronawirusowi. A ostatnio funkcjonował tam… oddział urologiczny.

Oddział Chorób Wewnętrznych w Kolbuszowej powinien ruszyć od sierpnia

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej, za każdym razem przekonywał, że interny rezygnować nie zamierza. Problemem jest jednak, jak podkreśla, brak lekarzy.

W końcu jednak udało mu się znaleźć internistkę.

– To przyszła pani ordynator, z którą podpisuję umowę już od lipca, żeby organizowała ten oddział. W tym czasie będzie dobiegał końca remont pomieszczeń interny – oświadczył dyrektor na ostatniej sesji Rady Powiatu.                  

Reaktywowany Oddział Chorób Wewnętrznych w kolbuszowskim szpitalu w sierpniu mają zasilić pielęgniarki, które pracują na całodobowej rehabilitacji leczniczej. Ta do końca miesiąca ma być zlikwidowana.  

– Dziękuję za reaktywację interny. Mam nadzieję, że uda nam się też przywrócić oddział ginekologii i położnictwa – komentował Grzegorz Romaniuk, radny powiatowy.

 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin