REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Emilka potrzebuje pilnej operacji. Pomóżmy!

Emilka Wilusz ma dopiero 8 lat i bardzo chce żyć (fot. arch rodzinne).

W wątrobie Emilki znaleziono GUZA! Zbieramy na pilną operację! Pomóż! – proszą Marzena i Dominik Wiluszowie z Łańcuta, rodzice 8-letniej dziewczynki. Pieniądze, od 29 stycznia, zbierają na portalu Siepomaga.pl

Emilka urodziła się jako zdrowa dziewczynka. Nie miała żadnych poważnych problemów zdrowotnych aż do stycznia 2023 roku. W tym czasie Emilka zaczęła uskarżać się na bóle głowy, miała bardzo wysoką temperaturę, była opuchnięta na twarzy. Okazało się, że to kamica ślinianek.

Pierwsza operacja była zapowiedzią kłopotów

Konieczna była operacja, którą ostatecznie dziewczynka zniosła pomyślnie. Rokowania były dobre, ale rodziców cały czas niepokoiły podwyższone normy żelaza.

– Szukaliśmy przyczyny… Tak właśnie dowiedzieliśmy się, że nasza córeczka choruje na bardzo rzadką chorobę metaboliczną krwi, która powoduje uszkodzenia w narządach wewnętrznych, szczególnie w wątrobie. Jest niezwykle ciężka i nieuleczalna – mówi mama dziewczynki.

Od sierpnia do grudnia 2023 roku stan Emilki był jednak dobry. W grudniu wyniki krwi Emilki ponownie okazały się złe… musiała mieć kilkakrotnie przetaczaną krew… Emilka znów czuła się gorzej. Gorączkowała, męczyły ją bóle głowy… USG brzucha i badanie tomografem komputerowym dały odpowiedź, co tym razem jest powodem jej złego samopoczucia. W wątrobie Emilki znaleziono GUZA!

– Diagnoza bardzo nas zaskoczyła. Nastał jeszcze trudniejszy czas dla naszej rodziny. Łzy, dziesiątki pytań i strach… Nie wiemy jeszcze, z kim walczymy, wciąż czekamy na wyniki biopsji. Walkę musimy podjąć jednak jak najszybciej – słyszymy.

Według lekarzy GUZ musi zostać natychmiast usunięty podczas bardzo skomplikowanego i ciężkiego zabiegu. Emilka jest pod opieką lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Kliniki Onkohematologi.

– Kontaktowaliśmy się także z zagranicznymi lekarzami. Po wielu takich konsultacjach ustaliliśmy, że Emilka powinna jak najszybciej rozpocząć leczenie w Klinice Santa Luc w Brukseli. To właśnie tam ma zostać zoperowana – mówi pani Marzena.

Emilka ma zaledwie 8 lat

Pomimo choroby jest pogodną, wesołą i niezwykle silną dziewczynką. Uwielbia chodzić do szkoły, tańczy w zespole mażoretki, bierze udział w licznych konkursach.

– Kocha życie i o to życie chcemy dla niej walczyć, ale bez Was nie damy sobie rady. Choć wciąż czekamy na ostateczny kosztorys leczenia, wiemy już teraz, że będzie to bardzo duża kwota. Liczy się czas, każdy dzień, ponieważ operacja musi być jak najszybciej wykonana. Guz cały czas rośnie i jest dla niej niebezpieczny… Pełni nadziei prosimy o Waszą pomoc, o wpłaty i udostępnienia zbiórki. Niestety koszty operacji, dalszej diagnostyki oraz leczenia za granicą są ogromne. Wszystkim, którzy wspierają nas, za wszystkie gesty życzliwości i modlitwę bardzo dziękujemy. Codziennie modlimy się o łaskę zdrowia dla Emilki i mocno wierzymy w to, że znajdą się dobrzy ludzie, którzy nam pomogą. Dobro zawsze powraca! Z całego serca DZIĘKUJEMY! Piszą Marzena i Dominik, rodzice Emilki.

Ty też możesz pomóc! https://www.siepomaga.pl/emilia-wilusz

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin