Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Klinika neurologii dziecięcej w KSW nr 2 już po generalnym liftingu

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otwarto po remoncie jedyną w regionie Klinikę Neurologii Dziecięcej i Pediatrii
Koszt remontu kliniki w KSW nr 2 w Rzeszowie wyniósł blisko 11 mln zł. (Fot. Archiwum Urzędu Wojewódzkiego)

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otwarto po remoncie jedyną w regionie Klinikę Neurologii Dziecięcej i Pediatrii.

To kluczowy i jedyny ośrodek w województwie podkarpackim zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, chorób neurologicznych, chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów dzieci od pierwszego miesiąca do 18 roku życia.

Do Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w KSW nr 2 w Rzeszowie trafiają pacjenci z całego województwa podkarpackiego. Dzięki modernizacji warunki ich hospitalizacji zmieniły się na lepsze.

Klinika neurologii to 25 łóżek w 12 salach

Po remoncie w 12 salach w klinice jest 25 łóżek. Podzielone zostały na odcinki dla dzieci w wieku 0-3 lat, 4-9 lat i 10-18 lat. Klinika posiada jedną izolatkę z dostępem do węzła sanitarnego, 7 sal dwu łóżkowych, 5 sal trzy łóżkowych, 4 sale z dostępem do własnej łazienki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Chirurgia dziecięca w KSW nr 2 w Rzeszowie pęka w szwach

Dla najciężej chorych dzieci w rzeszowskim szpitalu powstały dwie dobrze wyposażone sale intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem małych pacjentów. Każda z sal wyposażona jest w telewizor, część pomieszczeń jest klimatyzowanych.

Ponadto Klinika neurologii w KSW nr 2 posiada:

  • gabinet do wykonywania badań EEG na aparacie Micromeg,
  • gabinet do jego opisów,
  • 2 gabinety lekarskie,
  • dwa gabinety psychologa,
  • gabinet konsultacyjny,
  • gabinet badań wyposażony w aparaturę dla dzieci niedosłyszących – ROBUST,
  • pokój dla rodzica z dostępem do aneksu kuchennego,
  • pomieszczenie przeznaczone na świetlicę/szkołę.

Miesięcznie leczy się tu ok. 170 pacjentów z całego Podkarpacia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin