REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Pielęgniarki mieleckiego szpitala przechodzą intensywne szkolenia

Fot. arch. szpitala w Mielcu

– Priorytetem w szpitalu zawsze jest leczenie pacjenta, ale dziś to zdecydowanie za mało. Liczy się też nowoczesność i jak największy możliwy komfort chorego. Szkolenia takie jak to z zakresu opieki nad pacjentem z portem naczyniowym, mają na celu podniesienie jakości naszych usług medycznych w sposób odczuwalny dla pacjenta – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

– Port naczyniowy to długoterminowy dostęp dożylny, który umożliwia dużo bezpieczniejsze stosowanie terapii dożylnej, ale co ważne, stosowanie portu także znacząco poprawia komfort i jakość życia pacjenta w trakcie leczenia – wyjaśnia Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka szpitala. – Bardzo ważna jest właściwa obsługa portu, ale także współpraca z pacjentem. Rola pielęgniarki w tym procesie jest kluczowa, istnieje więc potrzeba pognębienia wiedzy w tym zakresie i stąd kurs dokształcający: „Opieka nad pacjentem z portem naczyniowym” – dodaje.

Dyrekcji szpitala bardzo zależy na tym, by porty stosowano nie tylko na pojedynczych oddziałach, incydentalnie, ale żeby była to powszechna praktyka w całym Szpitalu. To dlatego w szkoleniu wzięło udział 31 pielęgniarek z różnych oddziałów, m.in. wewnętrznego, anestezjologii, chirurgii, chirurgii naczyniowej, paliacji, obserwacyjno-zakaźnego itd.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin