Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

183 mln zł na renowację zabytków na Podkarpaciu

Za 2,2 mln zł zostanie poddana renowacji posadzka w zabytkowym kościele Farnym w Rzeszowie. (Fot. Mariusz Włoch)

Dzięki wsparciu rządowemu na terenie Podkarpacia  będzie można wyremontować 458 obiektów zabytkowych. Na ten cel wydanych zostanie 183 mln zł.  

Np. na terenie powiatu strzyżowskiego odnowionych zostanie 17 zabytków, m.in. dworek Dydyńskich w Strzyżowie za 980 tys. zł. W sumie na tym terenie na remonty obiektów wydanych będzie 6,8 mln zł.

Odrestaurowane mają być figurki w kościele w Harcie, a w Bachórzu zabytkowe organy. W Przemyślu na renowację I Liceum Ogólnokształcącego, Młodzieżowego Domu Kultury i Przemyskiego Centrum Kultury Nauki ZAMEK wydanych będzie 1,65 mln zł. 

Na renowację polichromii i dwóch ołtarzy katedry w Przemyślu przeznaczonych będzie 3,2 mln zł. Remontowi poddana zostanie posadzka w kościele Farnym w Rzeszowie. Koszt tej inwestycji to 2,2 mln zł. 

Blisko 13 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przeznaczonych zostanie na odnowy zabytków w Krośnie i w powiecie krośnieńskim. Za te pieniądze zrealizowane będą remonty  30 obiektów. W tym przebudowa zabytkowego ceglanego muru klasztornego o.o. Franciszkanów od strony ul. Fortecznej w Krośnie czy remont elewacji budynku byłego magistratu w Dukli. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin