REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

43-latka rozbiła 3 samochody i swój

Uszkodzone samochody na chodniku
Uszkodzone samochody na chodniku w Przemyślu (Fot. KMP Przemyśl)

Tekst przeczytasz w 2 minuty

Będąca świadkiem zdarzenia kobieta zareagowała stanowczo. Kiedy tylko zobaczyła, że samochód marki Seat uderzył w zaparkowane na chodniku auto, natychmiast podeszła, otworzyła drzwi i wyjęła kluczyki ze stacyjki. Ujęła w ten sposób nietrzeźwą kierującą. Następnie obie panie oczekiwały na przybycie policji.

Wszystko to miało miejsce wczoraj (9 października 2023 r.) w Przemyślu. Funkcjonariusze z miejscowej drogówki dość szybko dotarli na ulicę Bohaterów Getta, gdzie zastali aż cztery uszkodzone pojazdy, w tym ten, którym kierowała nietrzeźwa.

Po zbadaniu, okazało się, że we krwi 43-letniej przemyślanki jest ponad 3 promile alkoholu! Policjanci oczywiście zatrzymali jej prawo jazdy, a samochód, którym podróżowała został zabezpieczony.


Z relacji świadka, kobiety, która odważnie zainterweniowała, wynika, że kierująca seatem najpierw straciła panowanie nad autem, a następnie uderzyła w zaparkowany na chodniku samochód marki Renault. Zderzenie było to na tyle silne, że popchnęło kolejno stojące pojazdy. Doprowadziło to do stłuczki i uszkodzenia dwóch następnych pojazdów marki Opel i Toyota.


Kobieta teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem, a za popełnione przewinienia grozi jej nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto zaznaczyć, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Uszkodzony samochów na chodniku
Uszkodzony samochód na chodniku w Przemyślu (Fot. KMP Przemyśl)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin