REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

67-latek wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych zapór. Maszynista hamował [WIDEO]

Zapis z kamer monitoringu umieszczonych przy przejeździe kolejowym w Ostrowie. (Archiwum policji)

67-letni kierowca z gminy Radymno jechał tak szybko, że nie zdążył zatrzymać się przed przejazdem kolejowym w Ostrowie. Wjechał na niego mimo opuszczonych rogatek i migających czerwonych świateł. Maszynista musiał gwałtownie hamować. Gdy pociąg stanął, kierowca SUV-a uciekł. Został jednak nagrany przez kamery monitoringu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec lipca na przejeździe kolejowym w Ostrowie koło Jarosławia. Policję poinformował świadek, który zauważył, że pomiędzy opuszczonymi z obydwu stron półzaporami, znajduje się SUV oraz pociąg osobowy.

– Mężczyzna widział całą sytuację. Opisał dyżurnemu jarosławskiej policji, że maszynista musiał gwałtownie hamować i pociąg zatrzymał się na przejeździe kolejowym. Wtedy kierujący SUV-em ominął opuszczone półzapory i odjechał w nieznanym kierunku – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Ostrowie na Podkarpaciu
Kierowca osobowego bmw wjechał na przejazd kolejowy w Ostrowie, pomimo czerwonego światła i opuszczonych zapór. (Fot. archiwum policji)

Policjanci dotarli do kamer umieszczonych w okolicy przejazdu kolejowego w Ostrowie. Zarejestrowały one całą sytuację – samochód wjeżdża na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych zapór, pociąg gwałtownie hamuje. Gdy zatrzymuje się zupełnie, kierowca wycofuje auto i ucieka z miejsca zdarzenia.

Szybko ustalono, że za kierownicą bmw, siedział 67-letni mieszkaniec gminy Radymno. Usłyszał już zarzuty m.in. spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zajmie się nim sąd. Mandat za wjazd za sygnalizator przy czerwonym świetle wynosi 2 tysiące złotych.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin