Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

90-letni senior wzywał pomocy. Policjant wszedł do mieszkania przez balkon

Policyjny radiowóz w centrum Rzeszowa.
Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z komisariatu w Śródmieściu. (Fot. Piotr Gancerz)

Wołanie o pomoc usłyszał pracownik socjalny, który przyszedł w odwiedziny do mieszkającego w Rzeszowie 90-letniego mężczyzny. Drzwi do mieszkania były zatrzaśnięte, dlatego wezwał na pomoc policjantów.

We wtorek, po godz. 14, dyżurny miejskiej policji otrzymał wiadomość od jednego z pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Nie mógł on wejść do mieszkania swojego podopiecznego, a na klatce schodowej usłyszał wołanie staruszka o pomoc.

Na miejsce pojechali policjanci z komisariatu Śródmieście.

– Gdy dotarli pod wskazany adres zauważyli, że okno balkonowe jest otwarte. Jeden z mundurowych bez chwili zawahania wspiął się na pierwsze piętro i wszedł do mieszkania. Okazało się, że 90-latek był przytomny, ale kontakt z mężczyzną był utrudniony – informu8je rzecznik podkarpackiej policji.

Policjanci zaopiekowali się mężczyzną do przyjazdu pogotowania. 90-latek trafił do szpitala.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin