Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

52-letnia mieszkanka Gminy Mielec padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Pixabay)

Fałszywy pracownik banku namówił 52-letnią mieszkankę gminy Mielec na wpłatę 50 tys. zł do wpłatomatu. Niestety, mimo szybkiej interwencji policji, kobieta straciła większość pieniędzy. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Z relacji pokrzywdzonej wynika, że kilka dni temu oszust poinformował ją telefonicznie, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i złożył wniosek o pożyczkę 50 tys. zł. 

Rozmówca przekonał kobietę, że aby nie stracić tych pieniędzy, musi złożyć w banku wniosek kredytowy na kwotę 50 000 zł. Następnym krokiem ma być wpłata tych środków do wpłatomatu za pomocą kodów BLIK podanych przez oszusta.

52-latka wykonała te polecenia i uzyskała pieniądze w placówce. W tym czasie dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracownicy placówki bankowej, że kobieta, która zaciągnęła kredyt jest ofiarą oszustwa.

Mundurowi udali się pod wpłatomat zlokalizowany przy banku, gdzie powstrzymali 52-latkę przed wpłatą pozostałych pieniędzy. Niestety kobieta zdążyła wpłacić już 36 000 zł. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin