Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Akcja „Oddajcie Pomnik Miastu”. Rzeszowianie domagają się decyzji od oo Bernardynów

Pomnik walk rewolucyjnych w centrum Rzeszowa
Pomnik Czynu Rewolucyjnego jest ogrodzony od kilku miesięcy. Powód – zły stan techniczny. (Fot. Wit Hadło)

W mediach społecznościowych trwa akcja pod hasłem „Oddajcie Pomnik Miastu”. Czy sprawi, że ojcowie bernardyni przyśpieszą swoją decyzję w sprawie Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie? 

Jak pisaliśmy w styczniu, w grudniu 2023 roku prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, wystąpił do Zarządu Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP Zakonu Braci Mniejszych o określenie się, jaka jest ich decyzja w sprawie Pomnika Czynu Rewolucyjnego. Dał zakonnikom czas do 15 stycznia 2024 roku, na odpowiedź na pytanie – zamierzają go oddać miastu, czy nie? Bernardyni mieli odpowiedź przesłać na początku lutego, jednakże nadal tego nie zrobili, ponieważ „trwają ostatnie konsultacje”. 

Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć rzeszowianki i rzeszowianie. Patrycja Pawlka-Kamińska, działaczka społeczna i przedstawicielka rzeszowskiej Lewicy promuje w mediach społecznościowych akcję  „Oddajcie Pomnik MIastu”. Na czym polega? Wystarczy zrobić zdjęcie z Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego i opublikować w swoich mediach społecznościowych z dopiskiem #oddajciePomnikMIastu: – 

– Zachęcam Was do wrzucania Waszych zdjęć i filmików z Wielką C na Instagrama, Facebooka, X  i TikToka – apeluje Petycja Pawlak-Kamińska. – Rzeszowski Pomnik (!), symbol miasta, nadal niszczeje przez ignorancję i zaniedbania zakonu Bernardynów – podkreśla działaczka społeczna. 

Przypomnijmy, że Powiatowy Instytut Nadzoru Budowlanego nakazał remont i zabezpieczenie Pomnika Czynu Rewolucyjnego. Od roku jest on zabezpieczony płotem. Bernardyni od decyzji urzędników odwołali się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał im remont. Od tego wyroku bernardyni odwołują się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin