REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Alan Gignoux i Chloe Juno – gośćmi Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Alan Gignoux i Chloe Juno od ponad 20 lat zajmują się fotografią dokumentalną. (Fot. mat. pras.)

W czwartek, 1 lutego, będzie niepowtarzalna okazja, by spotkać się z brytyjskimi fotografami dokumentalistami. Alan Gignoux i Chloe Juno będą gośćmi Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Zaprezentują zdjęcia wykonane w trakcie realizacji projektu Bruised Lands.

Alan Gignoux i Chloe Juno to brytyjscy fotografowie przebywający aktualnie w trakcie rezydencji artystycznej w Sala752. Od ponad 7 lat współpracują ze sobą w studiu GIGNOUX PHOTOS. Od ponad 20 lat zajmują się fotografią dokumentalną. Używają różnych technik do opowiadania historii z życia codziennego za pomocą fotografii, filmu, wywiadów i dźwięku.

Pracując nad wspólnymi projektami dużo czasu spędzają na badaniach i procesie przygotowawczym, aby dokładnie zrozumieć historię, która obserwują. Zależy im na długich dokumentach, które – jak tłumaczą – mają nadzieję, pozwolą na głębsze zrozumienie tematu.

Bruised Lands

Swój najnowszy projekt zrealizowali w Niemczech wydając książkę zatytułowaną Monuments, która jest częścią większej koncepcji o nazwie Bruised Lands.

Aktualnie Alan i Chloe kontynuują badania i rozwijają koncepcję Bruised Lands. Podczas pierwszej (październik 2023) i drugiej (styczeń/luty 2024) wizyty w Polsce odwiedzili wiele symbolicznych miejsc, zwłaszcza tych dla których rozpoznawalnym symbolem krajobrazu są kopalnie. W każdym z nich wykonują dokumentację fotograficzną, a także przeprowadzają wywiady z mieszkańcami na temat historii konkretnych ludzi i miejsc. Jest to proces poznawczy, którego rezultat dopiero poznamy.

Spotkanie, któremu towarzyszyć będzie pokaz fotografii oraz prezentacja projektów zrealizowanych przez autorów, odbędzie się w języku angielskim, z częściowym tłumaczeniem na język polski. Zaplanowano je w czwartek, 1 lutego, o godz. 18 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) I piętro. Wstęp wolny.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin