REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Bilans minionego weekendu. 4 wypadki, ta sama przyczyna

Fot. KMP Rzeszów

Podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu doszło do 4 wypadków. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa. Mundurowi apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Do trzech wypadków z udziałem kierujących jednośladem doszło w sobotę.

Po godz. 12, w Rzeszowie na ul. Nowowiejskiej, 36-letni kierujący rowerem, wykonując manewr skrętu w lewo stracił panowanie nad kierowanym jednośladem, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 15, na al. Rejtana. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 76-letni kierujący pojazdem marki Hyundai, jadąc w kierunku ul. Kopisto, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem marki Cube, która przejeżdżała przez oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. W wyniku zdarzenia, 24-letnia mieszkanka Przeworska, została przewieziona  do szpitala.

Nieustąpienie pierwszeństwa było również przyczyną wypadku, do którego doszło tego samego dnia, przed godz. 19. 63-letni kierujący osobowym hyundaiem, mieszkaniec powiatu niżańskiego, w Zaczerniu, wyjeżdżając z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z 53-letnim kierującym motorowerem. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wymagał pomocy medycznej.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w niedzielę o godz. 20, w Rzeszowie. Kierujący bmw, 41-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, jadąc ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Gen. Maczka, na skrzyżowaniu z ul. Lubelską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Renault. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierujący renaultem, 50-letni mężczyzna oraz jego 51-letnia pasażerka.

Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący, uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin