REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Była przekonana, że pomaga znajomemu. Straciła 1200 złotych

"Kogut" policja
Mieszkanka Baranowa Sandomierskiego straciła przez oszusta niemal 1200 zł. (Fot. KPP Jarosław)

42-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski, przekonana, że udostępniając kod BLIK pomaga swojemu znajomemu, straciła blisko 1200 zł.

O oszustwie, którego ofiarą padła 42-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski, policjanci zostali powiadomieni w środę, po godz. 13. Z przekazanych informacji wynikało, że oszust włamał się na konto społecznościowe kobiety, a następnie podając się za jej znajomego, poprosił o pożyczenie gotówki.

– 42-latka przekonana, że koresponduje z kolegą, wygenerowała kod BLIK, który przesłała przestępcy. W ten sposób pokrzywdzona straciła blisko 1200 zł – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Policja radzi, że aby nie paść ofiarą oszustów należy weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują tego rodzaju pomocy.

Warto też pamiętać o stosowaniu silnych haseł, które zawierają małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne, stosujmy dwuskładnikowe uwierzytelnienie. Wybierając pytania bezpieczeństwa wybierzmy hasło trudne do odgadnięcia, na które tylko my znamy odpowiedź, nigdy nie zapisujmy hasła w przeglądarce internetowej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin