REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Escapetruck przyjedzie dziś do Rzeszowa. Zaparkuje obok hali na Podpromiu

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wyjścia z escape roomu. Klucz do wyjścia ukryty będzie w zagadkach dotyczących losów osób, które padły ofiarami handlu ludźmi. (Fot. KGP)

Do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie Escapetruck. Ten nowatorski i nietypowy projekt ma na celu edukowanie i poszerzenie wiedzy dotyczącej handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego i pracy przymusowej. „Escape van” stanie na parkingu przy hali Podpromie już dziś, 23 maja.

Organizatorami projektu jest holenderska policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rzeszów KMP. W naszym mieście „Escape van” będzie dostępny w czwartek 23 maja, w godz. 10-18, na parkingu przy ul. Podpromie.  

Zaproszeni do projektu uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będą mogli sprawdzić się w tej nietypowej, sztucznie wykreowanej rzeczywistość, która jednak bardzo realnie odzwierciedla prawdziwe historie i losy ich bohaterów.  

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wyjścia z escape roomu. Klucz do wyjścia ukryty będzie w zagadkach dotyczących losów osób, które padły ofiarami handlu ludźmi. Scenariusze zostały opracowane w oparciu o prawdziwe, dramatyczne historie, do których modus operandi dostarczyły kartoteki spraw prowadzonych przez Biuro Prewencji, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji czy Straż Graniczną. Mimo, że projekt jest tylko grą, jednak pomieszczenia bardzo realnie odzwierciedlają te prawdziwe, w których przetrzymywane były ofiary handlu ludźmi.

Handel ludźmi, to przestępstwo o globalnej skali. Polska jest jednocześnie krajem pochodzenia, krajem tranzytowym oraz krajem docelowym dla ofiar tego procederu. Handel ludźmi stanowi współczesną formę niewolnictwa. Obecnie najczęstszą formą handlu ludźmi jest wykorzystanie do pracy przymusowej, drugą z kolei jest zmuszanie do pracy w sex biznesie.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin