REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Gang handlarzy rozbity. Skarb Państwa stracił przez nich 4,5 miliona złotych

Aresztowanie przestępcy przez straz graniczna z Podkarpacia
Pięciu zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. (Fot. serwis BiOSG)

Strażnicy graniczni i policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się skupowaniem, magazynowaniem i rozprowadzaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im nawet 10 lat odsiadki.

Nad rozpracowaniem szajki strażnicy graniczni z Korczowej i policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie pracowali pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu już od czterech lat. W końcu zgromadziwszy odpowiednio dużo materiału dowodowego mogli w tym tygodniu przeprowadzić akcję. Na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego i wielkopolskiego zatrzymano ośmiu podejrzanych.

– Są to mężczyźni w wieku od 25 do 64 lat, którym postawiono zarzuty paserstwa akcyzowego i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – informuje rzecznik prasowy BiOSG, por. Piotr Zakielarz.

Mundurowi przeszukali posesje i nieruchomości należące do podejrzanych.

– W wyniku tych działań odkryli ponad 4,3 tys. paczek papierosów, 16 worków suszu tytoniowego, 33 litry spirytusu oraz gotówkę w kwocie 370 tys. złotych. Do chwili zatrzymań grupa wprowadziła do obrotu na terenie kraju nielegalne papierosy w ilości blisko 190 tys. paczek oraz przeszło 1,1 tys. litrów spirytusu. Spowodowało to uszczuplenie należności dla Skarbu Państwa na kwotę blisko 4,5 mln złotych – podaje szczegóły por. Zakielarz.

Plastikowe butelki wypełnione nielegalnym spirytusem
Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli ponad tysiąc litrów trefnego spirytusu. (Fot. BiOSG)

Pięciu zatrzymanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec trzech pozostałych sąd zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

Na poczet przyszłych kar i należności zabezpieczono mienie sprawców na kwotę prawie 8 mln złotych. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin