Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Jak on mógł to zrobić? 61-latek utopił osiem szczeniaczków

Mężczyzna, który utopił szczeniaki został zatrzymany. Do wszystkiego się przyznał. (Fot. archiwum policji)

Jakim trzeba być człowiekiem, aby pozbawić życia niewinne zwierzęta? To badać będzie prokuratura. 61-latek do wszystkiego się przyznał. Ośmiu szczeniaczkom, które utopił w stawie, jednak życia nikt nie wróci…

Pewnie wszystko by było uszło mężczyźnie na sucho, gdyby na swoją działkę w Trzebosi 23-latek nie postanowił przyjechać . Ma na nim wykopany staw rybny. W pewnym momencie zauważył unoszący się na wodzie worek. To, co tam znalazł, okazało się przerażającym odkryciem.

– Po wyłowieniu i otworzeniu worka, jego oczom ukazały się truchła ośmiu malutkich szczeniaków – relacjonuje rzecznik podkarpackiej policji.

Mężczyzna był tak wstrząśnięty, że powiadomił służby. Na miejsce przyjechali policjanci z Sokołowa Małopolskiego i zabezpieczyli ciałka martwych zwierząt. Wypytali także 23-latka, a dzięki jego odpowiedziom, udało się ustalić ewentualnego sprawcę.

Tego samego dnia, razem z lekarzem weterynarii pojechali pod jego dom. 

– Na podwórku obok domu zauważyli przywiązanego łańcuchem do budy psa. Według weterynarza suczka rasy mieszanej w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie oszczeniła się. Ponadto miała pokarm do wykarmienia młodych – informują funkcjonariusze.

Właściciela psa zatrzymano dzień później. To 61-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego miał dokonać tego okrutnego czynu. Przestawiono mu zarzut „uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem ośmiu szczeniąt rasy mieszanej”. Na przesłuchaniu 61-latek do wszystkiego się przyznał. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Ostatecznie, o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin