REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Kupił dwie tony ekogroszku. Pieniądze wpłacił, a sprzedający zniknął

Gdy kontakt ze sprzedającym się urwał, mężczyzna zrozumiał, że został oszukany i zgłosił sprawę na policję. (Fot. archiwum policji)

Ofiarą internetowego oszusta padł tym razem 76-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Mężczyzna zamówił dwie tony ekogroszku, zapłacił za niego ponad 3 tysiące złotych, na towar się jednak nie doczekał.

Oszukany mężczyzna w czwartek zgłosił się na komendę policji w Jarosławiu. Zeznał, że w jednym z internetowych sklepów kupił węgiel typu ekogroszek.

Oferta była atrakcyjna, za dwie tony zapłacił nieco ponad 3 tysiące złotych. Pieniądze przelał na wskazane konto. Dzień później sprzedawca wysłał mu mailem wiadomość, że zamówiony przez niego towar właśnie się skończył. Obiecał przy tym, że w ciągu kilku dni zwróci wpłacone pieniądze na konto 76-latka.

Na tym kontakt z oszustem się urwał. Pieniądze nie wpłynęły do dzisiaj.

– Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania – apelują policjanci. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy, sprawdzajmy opinie na jego temat. Uważajmy na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru, szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na wysoką kwotę.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin