
- adidas Samba Sizing: How Do They Fit? , adidas nebzed k eh2542 negras , IetpShops
- air jordan 4 military blue 2024
Zastosowanie badań i zabiegów endoskopowych w diagnostyce i leczeniu nowotworów dróg żółciowych”, to temat wystąpienia dr n. med. Łukasza Krupy, kierownika Centralnej Pracowni Endoskopowej, zastępcy kierownika Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Referat został zaprezentowany podczas międzynarodowej konferencji naukowej, realizowanej wspólnie z Europejską Siecią Studiów nad Rakiem Dróg Żółciowych, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
– Rak dróg żółciowych (ang. cholangiocarcinoma) jest stosunkowo rzadką chorobą, jednak w większości przypadków rokowania są niekorzystne – tłumaczy dr Łukasz Krupa.
– Według statystyk, ponad połowa chorych air jordan 1 low og florida gators pe umiera w ciągu jednego roku od rozpoznania. Rozwija się prawie bezobjawowo i początkowo nie daje żadnych dolegliwości, dlatego diagnozowany jest w zaawansowanym stadium. Na wczesnym etapie objawy raka dróg żółciowych są niespecyficzne: uczucie mdłości, utrata apetytu, dyskomfort w jamie brzusznej, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, wysoka temperatura, dreszcze czy utrata wagi. W bardziej zaawansowanym stadium pojawiają się specyficzne objawy choroby, tj. żółtaczka, zażółcenie białek oczu i skóry, ciemnożółte zabarwienie moczu, brak zabarwienia stolca i możliwy świąd. Występowanie tych objawów nie zawsze oznacza raka. Jeśli pojawiają się, każdorazowo powinny być skonsultowane z lekarzem specjalistą. Konieczne jest też wykonanie badania czynnościowego wątroby.
Kilkuset uczestników z 37 krajów
W kongresie osobiście uczestniczyło ponad 120 badaczy z 37 krajów, a kolejnych stu wzięło udział zdalnie Jordan 1 Metallic Purple - Analysis and More - AIR JORDAN 8 CIGAR & CHAMPAGNE, Sports Illustrated air jordan 5 shoes in white purple. W czasie dwudniowego spotkania zaprezentowane zostały wyniki nowatorskich badań naukowych mających na celu promowanie spersonalizowanego podejścia do pacjentów z rakiem dróg żółciowych. Blisko połowę uczestników stanowili młodzi badacze prezentujący efekty swojej pracy w zakresie medycyny precyzyjnej, ogniskujące się wokół profilaktyki, diagnostyki oraz rokowaniu i leczeniu raka dróg żółciowych.
W Klinice Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych w USK w Rzeszowie, rocznie diagnozowanych jest kilkadziesiąt przypadków raka dróg żółciowych.