Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Marcin Nowak, kapitan Texom Stali Rzeszów: W lutym nigdy nie jeździłem na żużlu!

– Super, naprawdę ekstra! – tak o warunkach na rzeszowskim torze po pierwszym w tym roku treningu na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie mówi Marcin Nowak, kapitan Texom Stali Rzeszów (Fot. Marcin Jeżowski)

Rozmowa z MARCINEM NOWAKIEM, kapitanem Texom Stali Rzeszów po pierwszym w tym roku treningu na torze przy ul. Hetmańskiej.

– Co sobie pomyślałeś, gdy menedżer zadzwonił i powiedział, że 24 lutego pierwszy trening w Rzeszowie? Że to przedwczesny prima aprilis?

– Nie, nie. Na takie tematy z menedżerem nigdy nie żartujemy (śmiech). Na temat żużla zawsze rozmawiamy poważnie, a  na inne tematy rzecz jasna można pożartować. Ja mu dałem znać, że jestem gotowy, że mogę już wyjeżdżać na tor i już kręcę pierwsze kółka.

– Jeździłeś kiedykolwiek wcześniej o tej porze roku w Polsce?

– W lutym nigdy nie jeździłem na żużlu! Nie tylko w Polsce, ale w ogóle nigdzie – mówi Marcin Nowak, kapitan Texom Stali Rzeszów.

Wrażenia zatem chyba bardzo fajne z tego wczesnego wyjazdu na tor…

– Oczywiście! Pierwsze dwa miesiące po zakończeniu sezonu gdzieś tam rzeczywiście człowiek odpoczywa. Jednak po tych dwóch miesiącach zaczyna się myślenie, że już pomału można by wsiadać na motocykl.

– Pierwszy trening z tego co widzę, to taka jazda na rozjeżdżenie się zimowej przerwie…

– Zdecydowanie. Można powiedzieć, że prawie pół roku nie siedzieliśmy na motocyklu, tak więc te pierwsze treningi raczej solo, w kółko. Później zobaczymy, jak kto będzie się czuł na motocyklu.

Tej jazdy nie powinno Wam zabraknąć w najbliższych dniach, bowiem w Rzeszowie planowana są kolejne treningi…

– Sprawdzałem, jaką zapowiadają pogodę i myślę, że nic nie jest w stanie nam przeszkodzić, żeby najbliższe trzy treningi się odbyły.

– Jak zachowuje się tor po zimie?

– Super! Oczywiście, są jakieś tam niuanse, ale na warunki atmosferyczne nie mamy wpływu, więc cieszymy się z tego, co jest. Jest naprawdę ekstra, a na robienie tor pod nas mamy jeszcze kupę czasu.

– Tak więc nic, tylko jeździć i trenować!

– Dokładnie tak!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin