Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Marihuana, mefedron, niewielkie ilości haszyszu i morfiny. Wpadł 19-letni mieszkaniec Rzeszowa

Fot. KMP

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 19-latkek, któremu prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych oraz osiągania korzyści majątkowej z ich sprzedaży. Oprócz marihuany, mieszkaniec Rzeszowa, posiadał jeszcze mefedron, niewielkie ilości haszyszu i morfiny.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców Rzeszowa, może posiadać substancje zabronione. Funkcjonariusze ustalili jego rysopis i miejsce zamieszkania. Aby potwierdzić tę informacje, pojechali pod ustalony adres.

Tam zauważyli audi, w którym przebywały dwie osoby. Po chwili z bloku wyszedł mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali i podszedł do auta. Policjanci mieli niemal pewność, że mężczyzna, może posiadać przy sobie narkotyki, w związku z czym podjęli wobec nich interwencję.

Fot. KMP

Wylegitymowali zarówno jego, jak i osoby siedzące w samochodzie. Podczas wykonywanych czynności, kierujący pojazdem, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podniósł z podłogi opakowanie po papierosach, w którym był susz roślinny. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Pasażer audi nie posiadał niczego zabronionego.

Trzeci z mężczyzn wyjął z kieszeni bluzy młynek, w którym znajdował się susz roślinny. 19-latek oświadczył, że jest to marihuana, która należy do niego. Policjanci, wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca jego zamieszkania. Tak ujawnili wagę elektroniczną i narkotyki.

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ponad 270 gramów marihuany, ponad 160 gramów mefedronu, niewielkie ilości haszyszu i morfiny. Młody mężczyzna posiadał także 74 tabletki MDMA. Łącznie, to blisko pół kilograma niedozwolonych substancji. Mieszkaniec Rzeszowa zastał zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Przesłuchał 19-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych oraz osiągnięcia korzyści majątkowej z ich sprzedaży.

Fot. KMP

W czwartek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin