Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Miał ponad pół promila i prowadził tira. W Jasienicy Rosielnej wypadł z drogi

Wypadek tira na Podkarpaciu
Na DK 19 w Jasienicy Rosielnej ciężarówka wypadła z drogi. (Fot. archiwum policji)

50-letni Turek wsiadł za kierownicę tira po wypiciu alkoholu. Nie skończyło się to dobrze. W Jasienicy Rosielnej, na DK nr 19, potężna ciężarówka wypadła z drogi. Całe szczęście, nikomu nic się nie stało.

Do kolizji doszło w poniedziałek, ok. godz. 6, na drodze krajowej nr 19 w Jasienicy Rosielnej. Na jednym z zakrętów z drogi wypadł tir z naczepą. Jechał z Barwinka w kierunku Rzeszowa, przebił się przez bariery ochronne i zatrzymał na skarpie.

Ciężarówkę prowadził 50-letni obywatel Turcji. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przebadali go alkomatem.

– Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila. Kierujący został zatrzymany i w trybie przyspieszonym zostanie postawiony przed sądem w Brzozowie – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Oprócz policjantów na miejsce kolizji przyjechali funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Sprawdzili czy tir nie przewozi nielegalnych towarów i imigrantów. Nieprawidłowości nie stwierdzono.

Wypadek tira w Jasienicy Rosielnej na Podkarpaciu
Na czas usuwania tira czasowo trzeba było zamknąć krajową dziewiętnastkę. Policjanci zorganizowali dla kierowców objazdy. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin