Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Na Baranówce Powstanie Fun Park z trzema torami do jazdy rowerami

Na osiedlu Baranówka powstanie Fun Park z trzema torami do jazdy wyczynowej rowerami. (Fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie)

Na rzeszowskim osiedlu Baranówka postanie nowa atrakcja do jazdy wyczynowej rowerami. To będzie Fun Park z zespołem trzech torów.

Przetarg na inwestycję zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni, a obiekt ma być zbudowany w ciągu sześciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Fun Park będzie zespołem trzech torów do jazdy wyczynowej rowerami, rolkami, hulajnogami, deskorolkami. Będą miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z niego skorzystać zarówno najmłodsi, jak i ci już bardziej zaawansowani w jeździe np. rowerem. Gdzie dokładnie będzie zlokalizowany ten obiekt? Powstanie na terenach rekreacyjnych w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Będzie to uzupełnienie już istniejącego w tym miejscu pumptracka, który został oddany do użytku jesienią 2021 roku.

Tam też, rok później, powstał ogród kieszonkowy z alejkami, hamakami, leżakami i wieloma roślinami. Zaprojektowany został przez Zarząd Zieleni Miejskiej. W sumie posadzono na tym terenie blisko dwa tysiące krzewów i innych roślin. Kolejną inwestycją była niedawna rozbudowa znajdującego się w rejonie górki saneczkowej placu zabaw. W ramach tego zadania zamontowane zostały m.in. duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, tyrolka oraz fabryka piasku – jedyny taki element zabawowy w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin