Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Nowy pumptrack w Boguchwale 

W Boguchwale powstał pumptrack – tor ze specjalnie wyprofilowaną nawierzchnią asfaltową. (Fot. UM Boguchwała)

Rowerzyści z Boguchwały i nie tylko mogą skorzystać z nowego pumptracku. Powstał on na nowym osiedlu Boguchwały, przy ul. Słowackiego i ma kształt pętli. Koszt tej inwestycji to 308 tys. zł. 

Z tego  pumtpracka mogą skorzystać przede wszystkim rowerzyści, ale też osoby jeżdżące na deskorolce, na rolkach i na hulajnodze. Ten obiekt składa się z wzniesień, jak też pochyłych  zakrętów. Na pumptracku można jeździć bez pedałowania. Wybudowano tor ze specjalnie wyprofilowaną nawierzchnią asfaltową.

Ta pętla dla rowerzystów jest tylko jednym z elementów parku o powierzchni 4 ha i powstały tam alejki. Jak mówi Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały, pumptrack powstał, bo taką potrzebę zgłosiła młodzież. 

Ten nowy obiekt dla rowerzystów powstał na nowym boguchwalskim osiedlu, gdzie są budynki wielorodzinne i bloki wybudowane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Pumptrack to jeden z elementów rekreacyjnych tego osiedla. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin