REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego DŻET 2024 już w sobotę w Łańcucie

Graf. Materiały prasowe

Klub Tańca Towarzyskiego „DŻET Rzeszów-Boguchwała” serdeczne zaprasza na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 11 maja w hali sportowej MOSiR w Łańcucie.

W rywalizacji tanecznej wezmą udział zarówno początkujący tancerze w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych, jak i utytułowane pary z całego kraju.

Św. Augustyn powiedział: „Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”.

Jakże przemawiają do wyobraźni słowa tego wielkiego człowieka. I ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż taniec jest wspaniałą sztuką, łączy w sobie tak wiele aspektów: muzykę, ruch, harmonię ciał tancerzy, dzięki niemu wyrażamy emocje, opowiadamy historie.

Na turniejach tańca ocenia się technikę taneczną, jakość wykonywania poszczególnych figur, przygotowanie kondycyjne. Jednak pod koniec dnia, zarówno sędziowie jak i widzowie pragną zobaczyć prawdziwy taniec, czasem przez tą jedną sekundę nawiązać bardzo bliski emocjonalny kontakt z tancerzami, odebrać od nich jakiś przekaz. Aby to pojąć, nie trzeba zobaczyć na żywo mistrza świata. Takie wspaniałe rzeczy będą się działy u nas na turnieju tańca, trzeba tylko umieć i chcieć je dostrzec.

Tancerzy oceniać będzie komisja sędziowska, w skład której wchodzą sędziowie z całej polski z najwyższymi klasami sędziowskimi

– Turniej jest współfinansowane ze środków budżetowych powiatu rzeszowskiego, a partnerem przedsięwzięcia jest Podkarpackie – przestrzeń otwarta. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia. Za wsparcie wszystkich, którzy przyczynili się to stworzenia tego wydarzenia serdecznie dziękujemy – mówią organizatorzy sobotniego turnieju.

Graf. Materiały prasowe

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin