Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Osiem osób rannych w wypadku busa w Hurku. Wracały na Ukrainę

Wypadek w miejscowości Hurko. Bus, którym jechali Ukraińcy, uderzył w przyczepę ciężarówki. (Fot. archiwum policji)

Osiem osób zostało rannych w wypadku w miejscowości Hurko koło Przemyśla. Doszło do niego w sobotę, ok. godziny 1 w nocy. 34-letni Ukrainiec, kierowca busa, który wjechał w naczepę ciężarówki, był trzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca busa omijał stojące na poboczu oraz częściowo na prawym pasie jezdni samochody czekające w kolejce do odprawy granicznej w Medyce. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę ciężarówki.

W wyniku wypadku rannych zostało osiem osób, to pasażerowie busa, obywatele Ukrainy w wieku od 17 do 61 lat. Zostali przewiezieni do szpitali w Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie oraz Przeworsku.

W akcji ratunkowej w Hurku brało udział 6 zespołów ratownictwa medycznego WSPR w Przemyślu, Państwową Straż Pożarną oraz policję. Kierowcę zatrzymano do czasu wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin