Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Oszukał na kupnie bagietki, grozi mu… osiem lat więzienna

Wezwani na miejsce mieleccy policjanci zatrzymali sprawcę oszustwa. (Fot. KWP Rzeszów)

Mieleccy policjanci zatrzymali 17-latka, który dopuścił się oszustwa w jednym ze sklepów. Zapłacił tam za bagietkę o ok. 5 zł mniej niż powinien. Do oszustwa wykorzystał… naklejkę.

Jak ustalili policjanci, 17-letni mieszkaniec gminy Mielec podczas zakupów, na bagietkę kanapkową o wartości 10.99 zł nakleił naklejkę „-50%”. Tym samym naraził sklep na stratę 5.49 zł. Po zakupach młodzieniec chciał opuścić lokal, ale szybko został ujęty przez sprzedawcę i poproszony o uregulowanie różnicy w cenie. Ten jednak nie chciał tego uczynić i usiłował uciec. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę.

Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Jest to zakwalifikowane przez polskie prawo jako przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin