Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Pancakes – pyszne śniadanie nie tylko na niedzielę

Pancake’y są popularne na całym świecie i mają wiele interesujących aspektów kulturowych i kulinarnych. (Fot. Pixabay)

Najpopularniejsze śniadanie w Stanach Zjednoczonych to pancakes z masłem i syropem klonowym. Te pyszne placki zrobiły karierę na całym świecie.

Puszyste placki pojawiły się w Ameryce wraz z przybyciem kolonistów pod koniec XVIII wieku. Przepis na pancakes opublikowano w książce kucharskiej „American Cookery” Amelii Simmons wydanej w 1796 r. Nazywane były wówczas Indian slapjack. Przepis ewoluował. Dziś to bardzo popularne danie, ukochane szczególnie przez dzieci, łatwe w przygotowaniu. Placuszki można serwować na słodko, ale także popularność zyskują wytrawne propozycje podania.

Przepis na pancakes możesz znaleźć m.in. tutaj

Oto kilka ciekawostek na temat pancakes:

  1. W Stanach Zjednoczonych obchodzi się Dzień Pancakes (National Pancake Day). Święto to przypada na ostatni wtorek przed Wielkim Postem. W niektórych restauracjach rozdawane są darmowe placuszki.
  2. W wielu krajach na świecie istnieją różne odmiany placków. Na przykład w Anglii są to pancakesy, w Rosji – bliny, a w Holandii – poffertjes.
  3. Największy pancake na świecie został przygotowany w roku 2012 w Manchestershire w Anglii. Miał średnicę 15,01 metra i ważył około 3 ton.
  4. Tradycyjnie pancakes przygotowuje się z mąki, jajek, mleka, proszku do pieczenia i soli. Jednak istnieje wiele odmian, w których można dodać różne smaki i składniki, takie jak owoce, czekolada, orzechy lub syrop klonowy.
  5. W 1971 roku astronauta Alan Shepard wziął ze sobą na księżyc proszek do przygotowania pancake’ów podczas misji Apollo 14. Nie udało mu się jednak ich upiec na powierzchni Księżyca.
  6. Istnieją również zdrowsze wersje pancake’ów, które można przygotować z mąki owsianej, bananów i jajek, eliminując lub zmniejszając ilość cukru i tłuszczu.
  7. Pancakes są tak popularne, że różne kraje przygotowują je na swój sposób. Na przykład w Japonii istnieją dorayaki, które są rodzajem placuszka nadziewanego czerwoną fasolą.
  8. Istnieje specjalna sztuka tworzenia pancake’ów, nazywana „pancake art”. Tworzenie wzorów i obrazków za pomocą ciasta to prawdziwa sztuka, która przyciąga uwagę na festiwalach i w mediach społecznościowych.
    Pancake’y są popularne na całym świecie i mają wiele interesujących aspektów kulturowych i kulinarnych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin