REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Pięcioosobowa rodzina z Dębicy zatruła się w nocy czadem

Karetka pogotowia jedzie drogą powiatową
Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. Wit Hadło)

– Rodzina z objawami zatrucia czadem trafiła do szpitala – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Do zatrucia doszło w czwartkową noc, około godz. 2, przy ul. Sikorskiego w Dębicy.

– Przebywający w mieszkaniu domownicy, dwie osoby dorosłe z dwójką dzieci, wezwali pomoc. Skarżyli się na nudności i zawroty głowy – wymienia rzecznik podkarpackich strażaków.

Przyczyną ulatniania się toksycznego czadu był najprawdopodobniej gazowy piecyk, który służył do podgrzewania wody w łazience.

W tym sezonie grzewczym strażacy z Podkarpacia mieli już 55 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w mieszkaniach i domach. 46 osób trafiło do szpitali z objawami zatrucia. Marcin Betleja przypomina, że jedynym urządzeniem, które może wykryć toksyczny czad jest czujka tlenku węgla.

– To niedrogie urządzenie może uratować nam życie – dodaje strażak.

Ważne jest też sprawdzanie urządzeń, które służą do podgrzewania wody i mieszkań. Sprawdzić warto też czy przewody wentylacyjne są drożne.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin