REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Pociąg do Berlina nie wyjechał z Rzeszowa. Zapaliły się hamulce

Wozy strażackie na placu przy dworcu kolejowym w Rzeszowie
Gdy strażacy przyjechali na miejsce okazało się, że w pociągu nie doszło do pożaru. (Fot. Mariusz Andres)

Dzisiaj na stacji Rzeszów przed godziną 9 podróżni zostali ewakuowani z pociągu relacji Przemyśl – Berlin. Powodem było podejrzenie, że zapalił się jeden z wagonów.

Pasażerowie idący w kierunku kas biletowych usłyszeli taką informację od taksówkarzy. Po przyjeździe trzech wozów strażackich i policji okazało się jednak, że doszło do zadymienia w okolicy hamulców jednego z wagonów.

– Nie doszło do pożaru wagonu, kierownik pociągu nakazał zatrzymać pociąg, a sokiści wzięli gaśnice i zgasili ogień w okolicach hamulców – poinformował nas kpt. Jan Czerwonka, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. – Okazało się, że hamulce są niesprawne i pociąg nie mógł dalej pojechać. Nikomu nic się nie stało. Strażacy nie musieli wkraczać do akcji gaszenia.

Podróżni zostali poinformowali, że muszą poczekać kilkadziesiąt minut na pociąg do Krakowa i stamtąd przesiąść się w kierunku Wrocławia i Berlina.

Wozy strażackie na placu dworcowym
Na dworzec przyjechały trzy wozy strażackie. (Fot. Mariusz Andres)
Strażacy na peronie dworca kolejowego w Rzeszowie
Strażacy na peronie dworca kolejowego w Rzeszowie. (Fot. Mariusz Andres)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin