Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Podcinali wierzchołki drzew na Podkarpaciu. Obaj nie żyją

Wozy straży pożarnej na miejscu tragedii.
Akcja ratownicza na miejscu wypadku w Nisku (Fot. Nisko 112 Ratownictwo powiatu niżańskiego)

To miało być zwykłe zadanie. Robotnicy mieli w Nisku na Podkarpaciu podciąć wierzchołki drzew. Jednak podczas pracy dwóch z nich, zostało porażonych prądem.

Tekst przeczytasz w 2 minuty

Wczoraj wieczorem, 10 października 2023 r. dostaliśmy informację, że ratownicy walczą o życie dwóch osób porażonych prądem.

Służby z Niska, kilka minut po godz. 17, otrzymały zgłoszenie o tym wypadku. Ratownicy pogotowia, policjanci i strażacy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że pracownicy jednej z firm wykonywali roboty w pobliżu linii wysokiego napięcia, nieopodal nowej obwodnicy Niska i działek rekreacyjnych w rejonie ul. Modrzewiowej. W pewnym momencie jeden z wierzchołków drzewa zahaczył o linię energetyczną, która poraziła stojącego na drabinie 24-latka. Stojący obok 38-latek, chciał pomóc koledze, przez co również został porażony prądem. Trzeci z pracowników, 45-letni mężczyzna wezwał karetkę.

– Pomimo wysiłku lekarzy życia obu pracujących mężczyzn, mieszkańców województwa łódzkiego, nie udało się uratować – informują policjanci. Zaznaczają też, że o wszystkim powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy. Przyczyny tej tragedii bada policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin