REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 grudnia 2023

Podcinali wierzchołki drzew na Podkarpaciu. Obaj nie żyją

Wozy straży pożarnej na miejscu tragedii.
Akcja ratownicza na miejscu wypadku w Nisku (Fot. Nisko 112 Ratownictwo powiatu niżańskiego)

To miało być zwykłe zadanie. Robotnicy mieli w Nisku na Podkarpaciu podciąć wierzchołki drzew. Jednak podczas pracy dwóch z nich, zostało porażonych prądem.

Tekst przeczytasz w 2 minuty

Wczoraj wieczorem, 10 października 2023 r. dostaliśmy informację, że ratownicy walczą o życie dwóch osób porażonych prądem.

Służby z Niska, kilka minut po godz. 17, otrzymały zgłoszenie o tym wypadku. Ratownicy pogotowia, policjanci i strażacy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że pracownicy jednej z firm wykonywali roboty w pobliżu linii wysokiego napięcia, nieopodal nowej obwodnicy Niska i działek rekreacyjnych w rejonie ul. Modrzewiowej. W pewnym momencie jeden z wierzchołków drzewa zahaczył o linię energetyczną, która poraziła stojącego na drabinie 24-latka. Stojący obok 38-latek, chciał pomóc koledze, przez co również został porażony prądem. Trzeci z pracowników, 45-letni mężczyzna wezwał karetkę.

– Pomimo wysiłku lekarzy życia obu pracujących mężczyzn, mieszkańców województwa łódzkiego, nie udało się uratować – informują policjanci. Zaznaczają też, że o wszystkim powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy. Przyczyny tej tragedii bada policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin